For better English!

Vánoční a zimní články dnes prokládám článkem o tom, jak se zlepšit v angličtině - zábavnou a moderní formou. 

1) Filmy a seriály v angličtině s anglickými titulky (netflix)
Tohle mi dost pomohlo. Před dvěma měsíci jsem si pořídila netflix, což je služba na internetu, kde máte pohromadě hoooodně filmů a seriálů. Vše je přehledné, kvalitní a legální! :D Nevýhodou je ale vyšší částka, která se každý měsíc platí. Netflix není přizpůsoben Česku, takže je člověk přinucen sledovat filmy v originálním anglickém znění. Já ještě obvykle koukám s anglickými titulky.


2) Youtube videa a blogy
Youtube mám moc ráda a zahraniční youtubery sleduji často. Musím říct, že to mojí angličtině opravdu pomohlo. Co se týče blogů, tak ty zatím nečtu, ale měla bych to napravit! :D


3) Sociální sítě (twitter!)
Na sociálních sítích trávíme spoustu času a i díky nim se člověk může zlepšit v angličtině. Já sleduji spoustu anglických účtů, jak už na instagramu nebo twitteru. Právě twitter mi přijde, co se týče učení angličtiny, jako nejlepší sociální síť.

4) Povídání si sám pro sebe nebo s kamarádem (otázky a odpovědi...)
Můžete anglicky mluvit sami pro sebe nebo s kamarádem. Vytvářet interview, povídat si, říct svůj názor na určité téma... Prostě mluvit, mluvit, mluvit.


5) Vyhledávání všech slov, kterým nerozumím
Když projíždím třeba instagram a narazím na slovíčko nebo frázi, kterou neznám, okamžitě zapínám online slovník a danou věc si vyhledám. Tohle opravdu moc doporučuji!


6) Přemýšlení v angličtině
Když mluvím hodně anglicky, mozek mi sám přepne do angličtiny a přemýšlím anglicky. Zní to trochu zvláštně, ale časem to opravdu přijde a přemýšlení v angličtině vám taky moc pomůže ve zlepšení.


7) Písničky (karaoke - originální znění, překlad)
Často si hledám texty a následně překlad k písničkám nebo se zaposlouchávám do textu. Zas a znova - doporučuji!

Dejte mi vědět do komentářů vaše tipy, jak se zlepšit. Ještě chci zmínit, že tohle neplatí jen na angličtinu, ale v podstatě na všechny jazyky. Já tyhle tipy ale využívám hlavně v angličtině. Neumím tento jazyk perfektně, ale tohle mně osobně moc pomáhá, takže předávám dál! :)

Mějte se krásně.
M.

2 komentářů

 1. Já jsem dlouho neuměla anglicky vůbec nic, protože jsem se za 2 roky na základce a 4 roky na osmiletém gymplu kvůli neschopnosti učitelek nenaučila vůbec nic, měly minimální nároky a bylo cítit, že je ta práce jednoduše nebavila. No a přešla jsem na jiný gympl a najednou jsme dostaly profesorky, které mluví plynule anglicky celou hodinu, ne že vysvětlujou všechno v češtině. A tak by to mělo být. Začala jsem se koukat na seriály, už dřív jsem si překládala písničky a díky tomu jsem postupně začala rozumět textům, aniž bych si našla překlad. Sice mám problémy s malou slovní zásobou, ale na tom musím ještě zapracovat. Jinak si myslím, že se domluvím a s angličtinou nemám žádný problém. :)
  jsem Katrin

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za komentář. Je super, že sis k angličtině našla cestu. :)

   M.

   Vymazat

kontakt: kinclovamichaela@email.cz