Sebeláska

Sebeláska.

Téma, o kterém se v poslední době opravdu hodně mluví. Spousta článků, videí, obrázků, projektů... 

Jsem za to opravdu ráda. A tak přicházím s tímto tématem také, protože čím víc, tím líp. Lidé to potřebují slyšet, vidět a cítit ze všech stran a v různých podobách. Třeba potom tomu nakonec opravdu uvěří.

Vždy jsem samou se sebou bojovala. Vlastně pořád nemám úplně dobojováno. Pokaždé jsem si našla něco, co se mi na mně nelíbilo a nad čím jsem se trápila.

Ať už to byl můj nos, strie, výška, postava a obličej celkově. Cokoliv. Brečela jsem, nadávala a bylo mi na nic. Trápila jsem se nad věcmi, které ani nešly změnit. 

Většinou to největší trápení nad danou věcí po čase přešlo a já se s tím smířila. Ale potom se zase našlo něco dalšího. A tak pořád dokola.

Samozřejmě to nebylo vše jen po vzhledové stránce. Vadila mi i moje povaha, chování, vyjadřování se, atd.

Proč tohle všechno ale píšu? Jsem si (bohužel) jistá, že se v tom najde někdo z vás. Prochází si tím hodně lidí. A já jen chci říct - nejste v tom sami. Přejde to, určitě to přejde a bude vám fajn.

Nejdůležitější ale je, nenechat se tím požírat. Začít na sobě pracovat. Pokud daná věc, která vás trápí, jde změnit, pokuste se ji změnit. Taky si sem tam stoupněte před zrcadlo, usmějte se na sebe a řekněte si: Jsem krásný/á.  Zaměřte se na to pozitivní, pochvalte se.  Z "nedokonalostí" udělejte své přednosti. Starejte se o sebe. Mějte se rádi.

Zamyslete se nad tím. Chcete se celý život trápit a nenávidět se? A nebo se mít rád a cítit se dobře?


Sama jsem ještě na dlouhé cestě, ale pevně doufám, že to nejhorší mám za sebou. 

Taky si myslím, že se v tomto ohledu musíme vzájemně podporovat. Líbí se vám něco na druhém člověku? Řekněte mu to. Určitě to udělá radost jak jemu, tak vám.

Tento článek je už teď dost dlouhý, takže proto ho tady ukončím. Určitě plánuji více článků na tohle téma, protože sebeláska je opravdu důležitá a vždy aktuální. 

Do komentářů mi určitě můžete napsat, jak jste na tom se sebeláskou vy nebo cokoliv jiného, moc ráda si vše přečtu.

Mějte se krásně.
M. ♡

0 komentářů:

Okomentovat

kontakt: kinclovamichaela@email.cz