Oblíbené seriály

Ahoj,
vítám vás u nového článku. Tohle bude úplná klasika - oblíbené seriály. Nikdy jsem nebyla TV-show addict a všechno to šlo mimo mě. Před pár měsíci jsem ale začala sem tam něco sledovat. Jsem docela náročná a většinou mě seriály nebaví nebo mě odradí to, kolik už mají sérií. Ale i tak si pár seriálů získalo moje srdce a já vám je chci doporučit.
Seriály tu mám jen tři, protože nechci, aby byl článek moc dlouhý. Určitě ale udělám pokračování. První seriál sleduji pravidelně v televizi a na díly se podívám klidně víckrát. Další dva seriály jsem dokoukala a čekám na jejich další série.

Sex and the City


Sex ve městě je americký televizní seriál od HBO. Hlavní hrdinkou seriálu je Carrie Bradshaw, úspěšná novinářka a její tři (neméně úspěšné) kamarádky Samantha, Miranda a Charlotte. Seriál, odehrávající se v New Yorku, je plný inteligentního humoru, otázek partnerských vztahů, nevěry, sexu, přátelství a v neposlední řadě módních kreací.
Seriál je můj úplně nejoblíbenější. Vždy mi zlepší náladu, pobaví mě a zároveň jsou v něm zajímavé myšlenky. Moje nejoblíbenější postava je Samantha - nejvtipnější, osobitá, prostě skvělá! :D Má na prvním místě sama sebe, což je taky hodně důležité. Každá z kamarádek je jiná, seriál má jiskru a svou atmosféru. Určitě doporučuji!

Komedie/romantický
1998 - 2004
4 série po (průměrně) 16 epizodách
Minutáž epizody - 30 minut
ČSFD - 66 % (NECHÁPU), 29. nejoblíbenější seriál

The Bold Type

The Bold Type je americký televizní seriál stanice Freeform. Seriál sleduje život tří kamarádek -Jane, Kate a Sutton, které pracují pro magazín Scarlet, celosvětový magazín pro ženy. Show řeší otázku sexuality, lásky, přátelství, módy a snů.

Tahle TV-show je příjemná a moderní oddechovka, najdete tam od každého trochu a určitě ji můžu doporučit, hlavně holkám teda. Moc doufám, že vyjdou další série.


Drama
2017
1 série po 10 epizodách
Minutáž epizody - cca 40 minut
ČSFD - 75 %

13 Reasons Why13RW je americký seriál od Netflixu. Hlavním hrdinou je Clay Jensen. V seriálu jde o třináct nahrávek s třinácti důvody, proč Hannah Baker, spolužačka Claye, spáchala sebevraždu. 

Seriál měl asi před půl rokem velký booom a stal se jedním z nejpopulárnějších. Mně osobně se taky líbil, předal mi tu myšlenku, kterou měl a bylo to zase něco nového. Mám sice ráda vtipné oddechové seriály, ale zároveň mám ráda i ty, které nutí člověka zamyslet se a předají mu něco hlubšího. Ale na odlehčení - v téhle show jsou nejvíc hot herci, takže to je taky velké lákadlo, hahah. Taky má být další série, tak jsem zvědavá, o čem bude, protože mi přišlo, že to je v podstatě ukončené. Ale těším se!

Drama/mysteriózní
2017
1 série po 13 epizodách
Minutáž epizody - 49-61 minut
ČSFD - 84 %, 250. nejlepší seriál, 165. nejoblíbenější seriálZnáte/sledujete některý ze seriálů? Jaké jsou vaše oblíbené?

Mějte se krásně.
M.

10 komentářů

 1. Já jsem sledovala akorát 13RW, seriál mě do sebe naprosto vtáhnul a zkoukla jsem ho během pár dnů :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, taky jsem se do toho děje úplně ponořila.
   Díky za komentář! :)

   M.

   Vymazat
 2. The Bold Type je jediný, který z těch tří neznám a podle popisku mě vážně zaujal, takže myslím, že po zkouškovém ho pěkně začnu sledovat. :) Díky za tip. :) Ostatní seriály jsem viděla, Sex ve městě tak nějak na přeskáčku, když jsem chytla nějaký díl v televizi a mám je oba dva moc ráda. Akorát nejsem nadšená, že dělají další sérii 13 Reasons Why, jelikož jsem fanoušek knihy a prostě se mi nelíbí, že z toho chtějí dostat víc peněz, nebo tak mi to alespoň připadá. Co si o tom myslíš ty, krom toho, že se těšíš? :P

  EnthusiasTer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě mi pak dej vědět, jak se ti The Bold Type líbí! :) Co se týče 13RW, tak knížku jsem bohužel nečetla. Jak říkám, mám pocit, že už je ten děj ukončený a tak se bojím, že to další sérií akorát pokazí. Na druhou stranu, jsem fakt zvědavá, jak to bude pokračovat :D Je jasné, že z toho chtějí vytěžit víc peněz, protože tenhle seriál je opravdu populární. Tak uvidíme.
   Díky za komentář! :)

   Vymazat
 3. Super článek. Sex ve městě je prostě klasika. U každýho dílu se směju. Já ještě zbožňuju třeba přátelé, taková moderní rodinka nebo Stranger Things - to moc doporučuju :)

  https://zezivotaslunicka.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za milý komentář! :) Přátele mám taky moc ráda a občas se na ně dívám v televizi. Ty další dva seriály jsem ještě neviděla, takže díky za tipy :)

   M.

   Vymazat
 4. Sex ve městě je také můj oblíbený :)

  SmileThess

  OdpovědětVymazat
 5. Sex ve meste je bozi, 13 reasons jsem videla prvni dil a zdálo se mi to jako strasna hloupost :D
  Sarushef blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Se Sexem ve městě souhlasím a co se týče 13RW, dala bych tomu, být Tebou, ještě šanci. Ale chápu, každý má jiný vkus :))

   M.

   Vymazat

kontakt: kinclovamichaela@email.cz